Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Korzystaj z serwisu bez ograniczeń - porównuj szczegółowe ceny, czytaj pełne artykuły!

Wykup abonament

Drożej za ananasy

2020-01-28 08:00

Ananasy z Kostaryki pojawiły się na polskim rynku w terminie dość dla siebie typowym, w listopadzie. Jednak styczeń znów przyniósł spadek ich podaży, co przełożyło się na umocnienie cen., Tak w hurcie, jak i w detalu. Piszemy „znów”, bo podobną sytuację mieliśmy w zeszłym roku, a dwa lata temu mocny spadek dostępności ananasów odnotowano w lutym. Dwa lata temu w styczniu ananasów było dużo, a ich ceny spadały., Ale okazało się to sytuacją przejściową i w lutym sytuacja się „unormowała”.

Mamy zatem sytuację analogiczną do tej sprzed roku i zbliżoną do tej sprzed dwóch lat. Ilość dostępnych na rynku ananasów kostarykańskich maleje i nie trudno się domyślić jak reagują na to ceny tych owoców. Pod tym względem widać presję na zwyżkę.

Z drugiej strony popyt na ananasy w tym sezonie nie jest mocny i to nieco hamuje nacisk trendu wzrostowego. Ceny ananasów w hurcie to teraz 38,00-45,00 zł za kaliber 10 (3,80-4,50 zł/szt.) i 30,00-42,00 zł za kaliber 6 (6,00-7,00 zł/szt.). Wydaje się też, że o ile w ostatnim miesiącu ceny bardziej się wahały niż rosły (zwłaszcza w małym hurcie), to w kolejnych tygodniach trend wzrostowy będzie wyraźniejszy.

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE