Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Korzystaj z serwisu bez ograniczeń - porównuj szczegółowe ceny, czytaj pełne artykuły!

Wykup abonament

Zaczął się skup aronii

2016-08-16 14:07

Skończyło się prognozowanie, skończyły się spekulacje cenowe, rozpoczął się natomiast skup aronii. Niestety przewidywania dotyczące cen i pierwsze pogłoski, o których informowaliśmy w ubiegłym tygodniu, sprawdziły się. Ceny zakupu owoców aronii wystartowały z poziomu 50 - 60 groszy za kilogram, a niektóre skupy płacą za owoce zaledwie 40 groszy/kg.

Analizując bieżące ceny można już dziś powiedzieć, że tegoroczny sezon pod ich względem jest najgorszy w historii tego gatunku. W ubiegłym roku było już tragicznie tanio, bo ceny aronii wystartowały z poziomu 50 - 65 groszy/kg, jednak w tym sezonie widząc w pierwszych dniach skupu na skupach ceny na poziomie 50 czy nawet 40 groszy za kilogram,  nie ma złudzeń - to będzie tragiczny sezon.

Co gorsza, jak mówią pośrednicy wraz z postępującym czasem, będzie jeszcze gorzej. Już tylko w tym tygodniu ceny mają spaść o 10 groszy na kilogram, a potem ma być jeszcze gorzej. Może się nawet okazać, że tegoroczny sezon przedwcześnie się skończy, bo przetwórnie nie są do końca zainteresowane zakupem aronii i mogą go po prostu przerwać.

 

 

 

Słowa kluczowe: aronia, cena aronii, skup aronii
Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE