Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Oszczedzaj czas i pieniadze- wszystkie informacje o cenach owoców i warzyw w abonamencie Fresh-market.pl

Kup teraz abonament!

Krajowe borówki zaczęły tanieć

2019-06-20 22:51

Tegoroczny sezon owoców miękkich jest opóźniony z winy niekorzystnej pogody. Dotyczy to również sezonu krajowej borówki wysokiej. Ale w końcu i handel tym owocem wystartował i w końcówce zeszłego tygodnia odnotowano na rynku hurtowym pierwsze spadki cen.

Ponieważ podaż polskiej borówki jest wciąż niska, to te pierwsze korekty cenowe złożyć raczej trzeba na karb presji ze strony borówki importowanej. To zresztą mechanizm dla tego rynku dość często występujący, o czym niedawno pisaliśmy na łamach portalu fresh-market.pl (tutaj).

Jak wygląda sytuacja cenowa w hurtowym handlu borówką deserową u progu trzeciej dekady czerwca? Ceny w mijającym tygodniu spadły z 36,00 – 46,00 zł/kg (zależnie od regionu kraju) do 30,00 – 38,00 zł/kg, czyli średnio o 17 procent. Ale to i tak wciąż znacząco drożej niż w zeszłym roku, gdy ich ceny na starcie sezonu zaczynały się od poziomu nieco ponad 20 zł/kg. W małym hurcie na Broniszach ich cena w okolicach 20 czerwca wynosiła 25,00 zł/kg, a teraz jest to 38,00 zł/kg.

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE