Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Korzystaj z serwisu bez ograniczeń - porównuj szczegółowe ceny, czytaj pełne artykuły!

Wykup abonament

Rozpędził się handel czereśniami eksportowymi

2014-06-26 11:18

Kolejne firmy decydują się na skup czereśni. Podaż tych owoców jest coraz większa co umożliwia handel nimi na większą skalę. Dość chłodne lato spowalnia co prawda dojrzewanie owoców, jednak ogranicza także ich pękanie, co korzystnie wpływa na jakość czereśni. Generalnie można powiedzieć, że handel czereśniami eksportowymi rozpoczął się na całego, a pierwsze próby zamieniły się w regularny skup.

Ceny także jakby zaczęły się robić bardziej regularne. Pierwsze zachłyśniecie towarem mamy już za sobą i firmy eksportowe zaczynają schodzić z cenami na ziemię, niestety ze sporą startą dla sadowników. Ceny bowiem w ciągu kilku dni poszły ostro w dół – średnio o 1,00 na kilogramie.

Jeszcze na przełomie tygodnia za jasne czereśnie w kalibrze 22+ można było dostać 6,00 zł/kg, a ceny ciemnych dochodziły do 7,00 zł/kg. Dziś jasne czereśnie – kaliber 22+ skupowane są w cenie 4,50 – 5,00 zł/kg, ciemne zaś w cenie 5,50 – 6,00 zł/kg. 7,00 zł można dostać za czereśnie w kalibrze 24+ i większe, m. in. za Kordię, której szukają pierwsi handlowcy.
 

 

 

 

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE