Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Korzystaj z serwisu bez ograniczeń - porównuj szczegółowe ceny, czytaj pełne artykuły!

Wykup abonament

Ceny jabłek przemysłowych wciąż w górę

2013-02-25 13:33

Generalnie od pewnego czasu ceny przemysłu wahają się od 35 do 42 groszy za kilogram (w niektórych firmach słyszy się już o cenie 44 groszy/kg). Górny pułap cenowy nie został jeszcze przekroczony, a podwyżki polegają bardziej na „dobijaniu” ceny do tej najwyższej na rynku niż na dalszym podnoszeniu cen. Na razie największe skoki cenowe w górę notuje się tylko w skupach, które dotąd płaciły najmniej.

Duże znaczenie dla ceny przemysłu ma także region, w którym znajduje się dana firma. Jeśli w okolicy jest więcej skupów i te podnoszą ceny, duża konkurencja na rynku wpływa na kolejne podwyżki.

Niechętnie, ale podnosimy cenę skupu przemysłu. Dziś podnieśliśmy ją względem ceny z końcówki zeszłego tygodnia o 2 grosze na kilogramie – do 40 groszy. Nie mamy wyjścia, skupów wokół nie brakuje, a skoro cena rośnie u sąsiadów i u nas też musi – mówi właściciel firmy z okolic Błędowa.

Sytuacja na rynku jest najkorzystniejsza dla producentów, choć ich interesowałyby bardziej spektakularne podwyżki do jakichś 50 groszy za kilogram przemysłu.

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE