Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Fresh-market.pl to najbardziej aktualne na rynku ceny owoców i warzyw

Wykup abonament

Ceny jabłek w dół?

2016-01-04 15:32

Sytuacja na rynku jabłek eksportowych nie nastraja optymistycznie. Wzmożona kontrola na granicy rosyjsko-białoruskiej i cofanie kolejnych partii towaru ogranicza handel jabłkami do minimum. Ograniczony popyt na te owoce wpływa z kolei na ceny, które od połowy grudnia 2015 roku spadły średnio o 10 groszy na kilogramie.

W chwili obecnej o cenie 1,00 zł/kg za jabłka z chłodni zwykłej w kalibrze 70+ można już zapomnieć. Tyle są gotowi zapłacić eksporterzy za jabłka z warunków kontrolowanej atmosfery i to też nie wszyscy. Najwyższą ofertą na jabłka z chłodni zwykłej jest dziś 90 groszy i to też za jabłka szykowane samemu - w przypadku jabłek na sortowanie cena jest o 5 czy nawet o 10 groszy niższa. Są też firmy, które płacą znacznie mniej jak w grudniu, bo zaledwie 70 czy 75 groszy za kilogram i to niezależnie, czy jest to Szampion, Jonagored czy Idared.

Ceny jabłek sporo spadły i na razie wygląda na to, że na takim poziomie zostaną. Nie ma większego ruchu na rynku, a jabłek jest dużo. Eksporterzy liczą, że w drugiej połowie stycznia koniunktura się poprawi i zapotrzebowanie na polskie jabłka wzrośnie. Na razie trzeba uzbroić się w cierpliwość.

 

 

 

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE