Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Fresh-market.pl to najbardziej aktualne na rynku ceny owoców i warzyw

Wykup abonament

Gloster znów w drugiej lidze

2019-12-09 13:12

Niektóre odmiany jabłek uprawianych w polskich sadach coraz wyraźniej wychodzą z mody. Ich ceny są niższe nie tylko od cen odmian najpopularniejszych, cieszących się najwyższym popytem, ale również od cen tych mniej popularnych. I to zarówno w latach klęski urodzaju, jak i w tych sezonach, gdy zbiory są niskie.

Do takich „drugoligowych” odmian należy Gloster. Oczywiście ceny tych jabłek są obecnie zauważalnie wyższe niż w tym samym okresie zeszłego roku, ale jednocześnie są one poniżej cen takich „średniaków” jak Ligol czy Szampion. Ba, ceny Glostera są teraz nawet niższe od cen Idareda dobrej jakości.

Obecnie ceny na jakie może liczyć Gloster z chłodni to 0,80 zł/kg za jabłko w skrzyni, skupowane na wagę. Ceny Idareda w skupie sięgają 1,15 zł/kg. Nie są to dobre informacje dla sadowników produkujących odmianę Gloster. Ale nie jest to też żadna niespodzianka. Gloster pozostawał cenowo w tyle tak w skąpym w jabłka sezonie 2017/2018, jak też w bardzo obfitym podażowo sezonie następnym – 2018/2019, to czemu teraz miałoby być inaczej?

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE