Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Korzystaj z serwisu bez ograniczeń - porównuj szczegółowe ceny, czytaj pełne artykuły!

Wykup abonament

I znów kolejna obniżka

2012-09-24 14:47

Końcówka ubiegłego tygodnia przyniosła nieznaczne obniżki cen jabłek przemysłowych. Spadek jaki zanotowano był co prawda zaledwie 2 – 3 groszowy, jednak wprowadził spore zamieszanie na rynku. Jedni sadownicy przerwali sypanie, inni w obawie przed kolejnymi obniżkami zaczęli sypać intensywniej. W skupach zrobił się spory ruch, a wśród sadowników spory szum.

Obniżka ta, jak twierdzili pośrednicy, miała być tylko chwilowa i wszystko miało wrócić „do normy”. Tak się jednak nie stało i dziś niektóre firmy znów obniżyły cenę skupu jabłek przemysłowych o kolejne 1 – 2 grosze na kilogramie. Skupiarze nabrali też „wody w usta” kiedy ten trend spadkowy się zatrzyma i odbije w górę. Na razie nic na to nie wskazuje.

W dniu dzisiejszym w firmach, w których pod koniec ubiegłego tygodnia można było sprzedać jabłka po 47 - 48 groszy, dziś przemysł skupowany jest po 45 – 47 groszy za kilogram. Niektóre firmy z Podlasia, Podkarpacia, czy z Małopolski oferują za jabłka jeszcze mniej bo zaledwie 40 – 42 grosze za kilogram.

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE