Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Korzystaj z serwisu bez ograniczeń - porównuj szczegółowe ceny, czytaj pełne artykuły!

Wykup abonament

Idared coraz droższy

2013-04-10 10:29

To wyjątkowo dobry okres handlu jabłkami, jednak nigdy nie jest tak dobrze, żeby nie mogło być lepiej. Z tego założenia wychodzą sadownicy, którzy pomimo kolejnych podwyżek ani myślą o otwieraniu komór i sprzedawaniu owoców.

A ceny jabłek odmiany Idared w ciągu kilku ostatnich dni wzrosły o kolejne 10 – 20 groszy na kilogramie.  Obecnie za jabłka dobrej jakości w kalibrze 70+ z warunków kontrolowanej atmosfery można dostać już do 1,50 zł/kg netto. Jabłka z warunków chłodni zwykłej w dobrej kondycji skupowane są w cenie 1,20 – 1,30 zł/kg netto. Jabłka Idared po gradzie, mało wybarwione można spokojnie sprzedać za 1,00 zł/kg netto.

Ceny rosną, jednak zawzięcie sadowników także. Jeszcze miesiąc temu, gdy za Idareda oferowano im 0,90 – 1,00 zł/kg netto mówili twardo, że czekają aż ceny podskoczą co najmniej do 1,50 zł/kg netto. Dziś ta cena już jest, jednak to nie zachęca ich do sprzedaży. Wręcz przeciwnie, już słyszy się głosy niektórych sadowników, że sprzedadzą jak cena dojdzie do 2,00 zł/kg. Wcześniej komór nie otworzą. Czy jednak cena dojdzie do tego poziomu? Czy producenci zostaną z jabłkami? Końcówka sezonu może być naprawdę ciekawa.

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE