Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Korzystaj z serwisu bez ograniczeń - porównuj szczegółowe ceny, czytaj pełne artykuły!

Wykup abonament

Idared jest już skupowany

2019-10-24 10:00

Zbiory Idareda jeszcze trwają, ale skup tej odmiany już się rozpoczął. Jak na razie jabłka skupują nieliczne skupy, przede wszystkim kupowany jest Idared do eksportu. Jednak fakt, że skup tej odmiany już wystartował, dobitnie świadczy o zbliżającym się końcu kampanii zbiorów i starcie sezonu handlowego.

Można się spodziewać, że sytuacja na rynku Idareda, jako pochodna ogólnej sytuacji na rynku jabłek, będzie zdecydowanie odmienna od zeszłorocznej. W sezonie 201/2019 rynek funkcjonował w realiach ogromnej nadpodaży, a odmiana Idared, ze swoją specyfiką, była w jeszcze gorszej sytuacji niż odmiany bardziej obecnie popularne.

W sezonie bieżącym, który podobnie jak sezon 20107/2018, jest naznaczony dużym niedoborem jabłek i to nie tylko w Polsce, Idared powinien mieć się lepiej. Pierwsze oferty, o których informacje dotarły do redakcji fresh-market.pl potwierdzają tę konstatację. Jabłka odmiany Idared na sortowanie do kalibru 70+ skupowane są po 0,90-1,10 zł/kg. Jabłka przesortowane mają ceny 1,10-1,20 zł/kg. Przypomnijmy, że rok temu było to 0,30-0,35 zł/kg.

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE