Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Fresh-market.pl to najbardziej aktualne na rynku ceny owoców i warzyw

Wykup abonament

Jabłka do przechowywania poszukiwane

2012-09-12 10:23

Trwają zbiory ważnych pod względem ekonomicznym odmian jabłoni. Skończyły się lub już się kończą zbiory odmiany Szampion, Gala wraz ze sportami też jest już zbierana. Pozostałe odmiany będą gotowe do zbioru za tydzień – dwa.

Okres zbiorów to czas wzmożonego handlu jabłkami przeznaczonymi do dalszego przechowywania. W tym roku ze względu na wizję wysokich zarobków pod koniec sezonu, owoce do komór w paletach kupują nie tylko grupy producenckie, ale i firmy eksportowe dzierżawiące chłodnie. Największym zainteresowaniem cieszy się obecnie Gala, a zwłaszcza jej czerwone sporty, za które firmy są gotowe zapłacić do 1,20 zł/kg (od 65 mm). Szampion także ma wzięcie, jednak w jego przypadku spory kłopot stanowi wybarwienie, dlatego najmniejszy problem ze sprzedażą mają ci, którzy uprawiają czerwonego mutanta tej odmiany. Za ładnie wybarwionego Szampiona prosto z sadu w paletach można obecnie otrzymać 0,90 zł/kg (od 70+).

Choć do zbiorów Idareda oraz czerwonych sportów Jonagolda (Jonagored, Decosta, Rubinstar, Red Jonaprince) pozostało jeszcze trochę czasu zapowiada się, że i na te odmiany bezpośrednio po zbiorze będzie spory popyt.

 

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE