Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Fresh-market.pl to najbardziej aktualne na rynku ceny owoców i warzyw

Wykup abonament

Jabłka przemysłowe – jaka sytuacja?

2020-01-07 20:00

Po świątecznej przerwie firmy wznowiły skup jabłek przemysłowych, ale nie wszystkie. Tak zresztą, jak miało to miejsce w listopadzie i grudniu, niemało skupów wstrzymuje się z działalnością na tym polu. Widać to zwłaszcza poza Mazowszem, gdzie surowca do pozyskania jest mało.

Generalnie rzecz biorąc bieżący skup jest mocno ograniczony właśnie ze względu na dostępność surowca i fakt, że jego ceny są relatywnie wysokie. Z drugiej strony zakłady wciąż mają zapasy koncentratu z zeszłego sezonu, gdy mogły kupować ogromne ilości jabłek po niskich cenach. Nie odczuwają zatem dużej presji na bieżące zakupy surowca.

Jeśli chodzi o ceny jabłek przemysłowych, to w ciągu grudnia i na początku stycznia nie wyszły one poza stabilny przedział 0,45-0,50 zł/kg dla przemysłu mokrego, co nie znaczy, że poszczególne firmy nie zmieniały cen w swoich ofertach. Z naszych obserwacji wynika, że widać tu było delikatną tendencję wzrostową, czyli z biegiem czasu mniej firm oferowało ceny z minimum, a częściej widać było ceny z zakresu 0,47-0,50 zł/kg.

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE