Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Fresh-market.pl to najbardziej aktualne na rynku ceny owoców i warzyw

Wykup abonament

Jakie ceny?

2016-12-03 15:10

W przypadku cen jabłek przemysłowych sytuacja cenowa w ostatnich tygodniach jest bardzo dynamiczna, niestety jeśli chodzi jabłka eksportowe jest dużo spokojniej. Pomimo ciągłych podwyżek cen przemysłu, ceny eksportu pozostają dość stabilne, a popyt jest na przeciętnym poziomie, nie mniej jednak na znacznie wyższym poziomie niż jeszcze w październiku.

W chwili obecnej za tzw. „czerwoniaki” w kalibrze 70+ można dostać od 60 do nawet 80 groszy za kilogram, przy czym coraz częściej w ofertach spotyka się te wyższe kwoty. Ceny jabłek na tzw. gotowo są średnio o 10 groszy wyższe. W przypadku jabłek w drobniejszym kalibrze, ceny oscylują w granicach 50 - 55 groszy/kg. Eksporterzy poszukują przede wszystkim Szampionów, Ligoli oraz czerwonych sportów Jonagolda.

W przypadku Idareda, który coraz częściej trafia na rynek, ceny są średnio o 10 groszy niższe względem cen pozostałych czerwoniaków. W przypadku jabłek kupowanych w skrzyniach na sortowanie, za owoce w kalibrze 70+ można otrzymać 50 do maksymalnie 60 groszy za kilogram. A jeśli chodzi o jabłka szykowane na gotowo w kartony, za jabłka w tym samym rozmiarze można dostać do 65 groszy za kilogram. 

 

 

 

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE