Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Fresh-market.pl to najbardziej aktualne na rynku ceny owoców i warzyw

Wykup abonament

Jakieś zmiany?

2017-01-30 14:08

Mija kolejny tydzień zimowego skupu jabłek przemysłowych. W przeciwieństwie do okresu jesiennego, obecnie dynamika zmian jest niewielka. Pośrednicy nie dość, że od ponad tygodnia kupują jabłka w tych samych cenach, nie ma też większych różnic w skupie między poszczególnymi regionami kraju.

Nieco taniej jest jedynie w Małopolsce, a nieco drożej na Lubelszczyźnie, gdzie w ostatnim czasie w niektórych skupach ceny znów zaczęły rosnąć. Dziś w woj. lubelskim za jabłka przemysłowe sadownicy mogą dostać od 30 do nawet 35 groszy za kilogram. W przypadku Małopolski natomiast obowiązują ceny na poziomie 25 - 26 groszy/kg.

Na Mazowszu oraz w woj. łódzkim czyli generalnie w Centralnej Polsce, ceny zwykłego przemysłu u pośredników oscylują w granicach 30 - 32 groszy za kilogram, przy czym większość płaci tą niższą kwotę - 30 groszy/kg.

Za suchy przemysł natomiast, można dzisiaj dostać od 34 do 37 groszy za kilogram, przy czym suchy przemysł skupowany jest głównie na Mazowszu i w woj. łódzkim. Na Lubelszczyźnie obowiązuje jedna cena dla jabłek przemysłowych, a w okolicach Sandomierza sytuacja jest zróżnicowana - jedni biorą przemysł w dwóch jakościach, inni traktują wszystkie jabłko jak zwykły przemysł.

 

 

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE