Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Korzystaj z serwisu bez ograniczeń - porównuj szczegółowe ceny, czytaj pełne artykuły!

Wykup abonament

Jest taniej, ale…

2014-09-29 10:51

W ubiegłym tygodniu wśród sadowników rozeszła się plotka o tym, że ceny jabłek przemysłowych mają drastycznie spaść. Mówiono wówczas, że ceny w skupach mogą dojść nawet do 8 groszy za kilogram. Spowodowało to sporą panikę wśród producentów, a informacja o obniżce rozeszła się lotem błyskawicy.

Minął prawie tydzień i co? Faktycznie gdzieniegdzie ceny jabłek przemysłowych pospadały, ale nie aż tak jak prognozowano. 1 – 2 groszowe obniżki cen odnotowano na Lubelszczyźnie, gdzie obecnie ceny jabłek przemysłowych wahają się w granicach 15 – 17 groszy za kilogram (najczęściej spotykana cena w tamtym regionie to 16 groszy/kg). W Małopolsce z racji niewielkiej tak naprawdę ilości jabłek przemysłowych ceny pozostały na poziomie 17 groszy/kg. W okolicach Sandomierza w niektórych skupach także ceny spadły średnio o 1 grosz na kilogramie, jednak generalnie pozostały w widełkach cenowych 15 – 17 groszy/kg. Na Mazowszu i w woj. łódzkim sytuacja jest podobna. W nielicznych tylko skupach cena przemysłu spadła o ok. 1 grosz na kilogramie, jednak ogólnie w regionie ceny wciąż pozostały na poziomie 12 – 14 groszy/kg.

W przypadku suchego przemysłu sytuacja jest podobna i ceny o około 2 - 3 grosze niższe jak jeszcze w połowie września. Na chwilę obecną za jabłka w jakości suchego przemysłu można dostać zaledwie 15 – 18 groszy za kilogram.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE