Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Fresh-market.pl to najbardziej aktualne na rynku ceny owoców i warzyw

Wykup abonament

Na łódzkiej Zjazdowej jabłka nieco drożej

2014-02-18 13:55

Na łódzkiej giełdzie Zjazdowa od pewnego czasu króluje chłodnia zwykła. Producenci sprzedający jabłka z przechowalni stanowią incydentalne przypadki, za to jabłek z kontrolowanej atmosfery jest jeszcze stosunkowo niedużo. Nie mniej jednak coś zaczyna się ruszać. Przechowalnia znika z giełdy, za to rynek coraz liczniej odwiedzają sadownicy z jabłkami wyższej jakości z KA.

Powolna wymiana asortymentu i ogólna sytuacja na rynku jabłek eksportowych wpłynęła w ostatnim czasie na niewielkie podwyżki cen jabłek poszczególnych odmian. Jeszcze pod koniec stycznia większość jabłek odmian tzw. czerwonych oferowanych było do 22,00 zł za skrzynkę. Obecnie za ładny towar z chłodni zwykłej, a w przypadku takich odmian jak Cortland, Lobo czy Szampion z kontroli, trzeba zapłacić nawet 25,00 zł za skrzynkę. Rubin jest jeszcze droższy, bo dobrej jakości owoce to wydatek nawet do 30,00 zł za skrzynkę. Oczywiście i w przypadku tej odmiany najdroższe są owoce z KA.

Dość drogo życzą sobie sadownicy za Szarą Renetę oraz Boskoopa a także za Empire, których ceny dochodzą do 40,00 zł za skrzynkę. Najtańszy dla odmiany jest Idared, którego dość trudno sprzedawać na rynku krajowym i na łódzkiej giełdzie można go kupić już od 12,00 zł do 22,00 zł za skrzynkę.

W przypadku gruszek ceny od przełomu stycznia i lutego br. pozostają na stabilnym poziomie. Lukasówka oferowana jest od 35,00 do 60,00 zł za skrzynkę, natomiast Konferencja kosztuje od 50,00 do 80,00 zł za skrzynkę.

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE