Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Korzystaj z serwisu bez ograniczeń - porównuj szczegółowe ceny, czytaj pełne artykuły!

Wykup abonament

Osłabł popyt na Idareda

2012-05-02 12:46

Dość specyficzny tydzień poszatkowany dniami wolnymi od pracy wpłynął na zainteresowanie firm eksportowych jabłkami. Niektóre firmy w dniu dzisiejszym w ogóle nie pracują, inne zaś, szczególnie te, które wciąż dostają spore ilości zamówień, pracują normalnym trybem. Generalnie jednak, w eksporcie odczuwa się rozleniwiony okres handlu jabłkami i słabszy popyt na jabłka.

Osłabienie popytu dotyczy między innymi Idareda, na którego jest coraz mniej zainteresowanych.

Od zeszłego tygodnia Idared idzie coraz słabiej. Rosja składa na tą odmianę mniej zamówień. Nie możemy natomiast się dokupić jabłek odmian czerwonych. Jonagoldy i Szampiona kupimy w każdej ilości, ale na rynku jest ich coraz mniej. Już widać koniec sezonu – mówi eksporter spod Grójca.

Słabszy popyt jak na razie nie przekłada się na ceny, które od dłuższego czasu pozostają stabilne, jednak w przyszłym tygodniu, jak twierdzą eksporterzy można spodziewać się spadku cen o około 20 groszy na kilogramie.

Obecnie jabłka odmiany Idared w kalibrze 70+ z chłodni zwykłej i KA skupowane są w cenie 1,30 – 1,40 zł/kg. Ostatniego Idareda z przechowalni eksporterzy (rejon Sandomierza) kupują w cenie 1,15 – 1,25 zł/kg, w zależności od kondycji owoców.

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE