Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Fresh-market.pl to najbardziej aktualne na rynku ceny owoców i warzyw

Wykup abonament

Przedembargowa panika?

2014-04-30 11:35

A skądże znowu, jaka panika? Sadownicy podchodzą do najnowszych informacji ze stoickim spokojem. Nikt tak naprawdę nie wierzy, że embargo zostanie wprowadzone, a jeśli tak się nawet stanie jabłek w chłodniach nie ma już aż tak dużo, żeby z nimi zostać. Są oczywiście producenci, którzy jak co roku „chomikują” jabłka aż do końca licząc na dobry zarobek, jednak są oni w tym sezonie świadomi ryzyka jakie podejmują.

Mimo krążących informacji o embargu – z bardziej i mniej wiarygodnych źródeł, eksport jabłek jak na razie idzie całkiem normalnie. Co prawda widać obecnie niewielkie spowolnienie, wynika ono jednak z nadchodzącej majówki i ogólnego ograniczenia w handlu, niż z perspektywy wprowadzenia embarga.

Ustabilizowana sytuacja w handlu przekłada się na ceny, które od pewnego czasu pozostają na niezmiennym pułapie. Idared wciąż sprzedaje w przedziale cenowym od 1,00 do nawet 1,15 zł/kg, a pozostałe czerwoniaki można sprzedaż po 1,10 – 1,20 zł/kg. W przypadku Szampiona, czy Glostera ceny dochodzą do 1,30 zł/kg.

 


 

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE