Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Fresh-market.pl to najbardziej aktualne na rynku ceny owoców i warzyw

Wykup abonament

Rozpoczął się handel jabłkami?

2017-09-07 11:06

Chociaż pogoda nie rozpieszcza, w sadach ruch. Rozpoczęły się bowiem zbiory większości jesiennych odmian, takich jak m.in. Lobo, Szampion czy Gala. Sadownicy większość owoców pakują do komór, część jednak jabłek jest od razu przez nich sprzedawana.

W tym roku handel jabłkami tuż po zbiorach to ciężki temat, gdyż wszelkie prognozy i szacunki mówią o tym, że wraz z upływającym czasem w trakcie trwania tego sezonu ceny owoców będą rosły, niestety niektórzy sadownicy zmuszeni są do sprzedaży jabłek już teraz. A zainteresowanie nimi jest naprawdę wysokie, szczególnie Galą. Za jabłka tej odmiany w skrzynie można otrzymać od 1,50 do 1,70 zł za kilogram (Gala Zwykła, Gala Must), paskowane sporty Gali to już o około 20 - 30 groszy więcej, niektórzy za naprawdę ładne owoce Royal, Schniga, Mitchgla czy Galaxy proponują już nawet ponad 2,00 zł za kilogram - jabłka od 65+. W przypadku odmian jesiennych takich jak Szampion czy Lobo, ceny za jabłka prosto z sadu wahają się w granicach 1,20 - 1,40 zł za kilogram - jabłka od 70+.

Można także sprzedać już teraz jabłka bezpośrednio do handlu. Handlarze oferują za odmiany jesienne 70+ około 1,40 - 1,60 zł za kilogram, a za większe owoce 75+ nawet do 2,00 zł za kilogram.

 

 

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE