Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Fresh-market.pl to najbardziej aktualne na rynku ceny owoców i warzyw

Wykup abonament

Stabilniej?

2016-11-28 12:05

Rozpoczął się kolejny tydzień skupu jabłek przemysłowych i jak na razie wygląda na to, że będzie nieco stabilniejszy od poprzedniego. Przez weekend ceny skupu przemysłu u pośredników praktycznie się nie zmieniły zarówno na Mazowszu, jak i na Lubelszczyźnie czy w okolicach Sandomierza.

Na Mazowszu w dniu dzisiejszym za jabłka przemysłowe można dostać 35 - 37 groszy za kilogram, a przy większych ilościach znośnych jakościowo jabłek nawet do 38 groszy/kg. Podobna sytuacja ma miejsce w woj. łódzkim - ceny jabłek w tym regionie wahają się od 35 do 37 groszy/kg. Na Lubelszczyźnie i w okolicach Sandomierza, dziś skupy proponują za przemysł jabłkowy od 37 do nawet 39 groszy/kg, a przy większych ilościach owoców można dostać nawet i 40 groszy za kilogram.

Można dzisiaj spotkać także propozycje dla sadowników powyżej 40 groszy za kilogram przemysłu, jednak są one sporadyczne i nie mają uzasadnienia w cenach zakupu surowca w okolicznych przetwórniach. Wygląda na to, że pośrednicy przewidują kolejne podwyżki cen.

 

 

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE