Wielka Brytania: rekordowe zbiory jabłek
Zgodnie ze wstępnymi danymi, zbiory jabłek w bieżącym sezonie w Wielkiej Brytanii będą rekordowo duże. Szacuje się, że będą najwyższe od dwudziestu lat i mogą wynieść aż 160 tys. ton, a jako, że sierpień był miesiącem dość chłodnym jabłka są dobrej jakości - są bardzo dobrze wybarwione.
Zwiększenie produkcji miało miejsce dla większości najpopularniejszych na wyspach odmian, przede wszystkim dla bardzo popularnych Gali i Braeburna (wzrost produkcji aż o 45 proc.), ale także dla pozostałych odmian takich jak Jazz, Zari, Kanzi, Opal, Junami, Cameo oraz Reubens, choć w ich przypadku w mniejszym stopniu.
Popyt na ww. odmiany wśród brytyjskich konsumentów wyraźnie wzrasta. Brytyjczycy coraz częściej poszukują jabłek nie tylko słodkich, soczystych i chrupiących, ale także o nienagannym wyglądzie.
Zobacz więcej: Jabłka
Kolejna dyskusja o odmianie Idared
czytaj dalej
Wielkość produkcji jabłek w UE opublikowana na Prognosfruit
czytaj dalej
Wstępna prognoza zbiorów jabłek i gruszek w Polsce
czytaj dalej
Jakie będą zbiory jabłek w Polsce?
czytaj dalej
Ukraina: sadownicy rozpoczęli zbiory wczesnych odmian jabłek
czytaj dalej