Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Fresh-market.pl to najbardziej aktualne na rynku ceny owoców i warzyw

Wykup abonament

Znów rośnie zainteresowanie jabłkami

2012-05-14 11:57

Grupy producenckie szukają towaru na sieci, hurtownicy szukają towaru na sklepy i wielkomiejskie targowiska, zaś eksporterzy szukają towaru na wschód. Generalnie popyt na jabłka w ostatnim czasie wzrósł. Firmy eksportowe notują zwiększone zainteresowanie polskimi owocami za strony rosyjskich odbiorców, które jest najwyraźniej spowodowane wcześniejszym zakończeniem sezonu na hiszpańskie truskawki zastępujące co roku w miesiącach wiosennych jabłka z Polski.

Wzrost zapotrzebowania na jabłka nie przekłada się na ceny. Podaż jabłek choć coraz mniejsza jest wystarczająca na zaspokojenie zarówno rynku krajowego, jak i eksportu dlatego ceny zakupu jabłek od dłuższego czasu pozostają stabilne i jak twierdzą eksporterzy, nie ma szans by były wyższe.

Nie ma aż takiego szału na jabłka, by podnosić niewiadomo ile ceny. To nie luty, kiedy musieliśmy cenami zachęcać sadowników do zbytu. Kończy się sezon i sadownicy powinni wiedzieć, że nie ma co trzymać w nieskończoność owoców i że cena 1,30 czy 1,40 zł za kilogram jabłek w tym roku to naprawdę dobra cena – mówi eksporter z Mazowsza.

Idareda w kalibrze 70+ firmy eksportowe w chwili obecnej kupują w cenie od 1,30 do 1,40 zł/kg netto – jabłka w kalibrze 70+. Czerwoniaki kupowane są w zróżnicowanych cenach w zależności od odmiany, kalibru oraz jakości owoców. Czerwoniaki w kalibrze 70+ z warunków kontrolowanej atmosfery kupowane są w cenie od 1,30 do 1,40 zł/kg, zaś jabłka w większym kalibrze – 75+/80+ w cenach od 1,35 do 1,50 zł/kg netto.

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE