Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Fresh-market.pl to najbardziej aktualne na rynku ceny owoców i warzyw

Wykup abonament

Wciąż duży popyt na Szampiona i Jonagoldy

2012-05-07 12:25

Jak dotąd wciąż duży i od pewnego czasu wyrównany popyt notuje się dla odmian czerwonych. Szczególnie poszukiwane są jabłka odmiany Szampion oraz Jonagold wraz ze sportami. Coraz więcej firm poszukuje także dobrze wybarwionego Glostera. Wraca także do łask lepiej wybarwiony Ligol (pow. 50 proc. powierzchni).

Co ciekawe, wzmożony popyt nie jest wcale wynikiem większego zainteresowania rynku rosyjskiego polskim jabłkiem, a jedynie dużym zapotrzebowaniem krajowego rynku na te odmiany i bardzo małą podażą. Wiele sieci handlowych, a także hurtowni wstawiających jabłka do mniejszych sklepów poszukuje bowiem jabłek odmian czerwonych z warunków kontrolowanej atmosfery.

Ceny jabłek mimo wszystko pozostają bez zmian, choć czy to zła wiadomość zważywszy, że Idared w niektórych firmach znów zaczął tanieć?

W chwili obecnej szampion w kalibrze 70+ z warunków kontrolowanej atmosfery kupowany jest w cenie od 1,30 do 1,40 zł/kg. Jonagold wraz ze sportami w większym kalibrze – 75+/80+ w cenach od 1,35 do 1,50 zł/kg netto.

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE