Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Korzystaj z serwisu bez ograniczeń - porównuj szczegółowe ceny, czytaj pełne artykuły!

Wykup abonament

Chilijskie kiwi w Polsce, łapcie się za kieszenie

2014-05-16 15:19

Wiadomo było, że w maju z polskiego rynku zniknął kiwi z Południa Europy, a pojawią się owoce z Chile. Jak co roku jest to moment dość długo wyczekiwany, ponieważ wraz z pojawieniem się chilijskiego asortymentu rynek kiwi po miesiącu zawirowań, zaczyna się powoli stabilizować.

Jak to bywa z początkami sezonów ceny kiwi z południowej półkuli tuż po pojawieniu się w ofertach importerów są dość drogie, jednak biorąc poprawkę na ostatnie ceny owoców z Włoch, ceny są porównywalne. Tak jest w „przeciętnych” sezonach, ten jest jednak inny.

Ten rok zaskakuje cenami kiwi. Nie dość, że włoskie kiwi dochodziło momentami do poziomu 80,00 zł za 10 kg (8,00 zł/kg brutto), to teraz chilijskie kiwi może przyprawić o prawdziwy zawał. W chwili obecnej zakup pierwszego kiwi z Chile to wydatek rzędu 98,00 – 100,00 zł za 10 kg (9,80 – 10,00 zł/kg brutto).

Importerzy sprowadzili pierwsze kiwi, jednak patrząc na powściągliwość kupców kręcących nosem na tak wysokie ceny, zastanawiają się nad zasadnością dalszego handlu kiwi w tej cenie. Wszystko zależy od tego jak ceny owoców będą prezentować się w kolejnych tygodniach.

 

Słowa kluczowe: kiwi, ceny kiwi, owoce, ceny owoców
Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE