Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Fresh-market.pl to najbardziej aktualne na rynku ceny owoców i warzyw

Wykup abonament

Kiwi wreszcie potaniało

2020-10-30 10:00

Październik to okres, w którym powinien zacząć się spadek cen owoców kiwi importowanych do Polski. Ale nie w tym roku, o czym pisaliśmy na łamach portalu www.fresh-market.pl (ostatnio tutaj). W tym roku przez niemal całą pierwszą połowę października zamiast zniżki mieliśmy wzrost cen tych owoców, a ceny średnia w handlu hurtowym na większą skalę dobiła do pułapu 10,50 zł/kg.

Dopiero druga połowa kończącego się właśnie miesiąca przyniosła pewną poprawę podaży i spadek cen kiwi. Z opóźnieniem, ale wystartował bowiem sezon handlowy kiwi w krajach południowej Europy, w tym w państwach-największych dostawcach tych owoców, czyli w Grecji i Włoszech.

Na polskim rynku przełożyło się to na spadek ceny średniej o jedną trzecią. teraz w handlu hurtowym na większą skalę oferty importerów na zielone kiwi opiewają na 6,00-8,00 zł/kg, co daje średnią 7,00 zł/kg. Ale mimo opisanego spadku, to wciąż znacząco drożej niż rok temu. Wówczas na koniec października cena zdążyła już spaść do 5,00 zł/kg. Teraz, mimo wzrostu, podaż kiwi na rynku europejskim wciąż jest jeszcze ograniczona i musi upłynąć więcej czasu, żeby ten rynek choć w pewnym stopniu nasycić.

Słowa kluczowe: kiwi, ceny kiwi, owoce, ceny owoców
Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE