Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Oszczedzaj czas i pieniadze- wszystkie informacje o cenach owoców i warzyw w abonamencie Fresh-market.pl

Kup teraz abonament!

Kolejna podwyżka?

2017-03-21 17:49

Ceny owoców kiwi z Grecji zmieniają się dosłownie jak w kalejdoskopie. Co prawda do końca sezonu pozostało jeszcze sporo czasu, bo handel greckimi kiwi w ubiegłych sezonach zakończył się dopiero w maju, jednak trend zwyżkowy nabiera naprawdę dużego tempa.

Już w połowie stycznia odnotowano pierwszą, bardzo znaczącą podwyżkę cen kiwi, na poziomie 20 proc. na kilogramie. Od tamtej pory owoce te oferowane było w małym hurcie w cenie od 5,40 zł za kilogram (brutto). W połowie lutego miała miejsce druga podwyżka o kilka procent na kilogramie, a na początku marca trzecia, średnio 7 proc. na kilogramie. Okazuje się, że mijający tydzień przyniósł kolejną podwyżkę. W mijającym tygodniu ceny kiwi z Grecji wzrosły o kolejne 8 proc. na kilogramie. Daje to łącznie od początku br. wzrost ceny o ponad 40 proc.

A w chwili obecnej, owoce zarówno w ofercie luzem i jak i w koszyczkach 1 kilogramowych, oferowane są w małym hurcie u bezpośrednich importerów w cenie od 65,00 zł za 10 kg (6,50 zł/kg brutto). Zdarza się, że drobniejsze kiwi sprzedawane jest w nieco niższej cenie, tj. od 60,00 zł za 10 kg (6,00 zł/kg brutto).

 

 

Słowa kluczowe: kiwi, handel kiwi, import kiwi, cena kiwi
Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE