Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Korzystaj z serwisu bez ograniczeń - porównuj szczegółowe ceny, czytaj pełne artykuły!

Wykup abonament

Hiszpania – stabilne ceny mandarynek

W tym tygodniu ceny hiszpańskich owoców cytrusowych pozostały stabilne, z niewielkimi zmianami w przypadku pomarańczy i bez zmian w mandarynkach.

W Lonja de Córdoba ceny pomarańczy nieznacznie wzrosły. Dla owoców odmiany Salustiana oscylowały między 19-20 centami za owoce drugiej klasy a 21-22 centami za owoce pierwszej klasy.

Druga klasa późnych pomarańczy była sprzedawana za 22-26 centów, a pierwsza klasa za 27-29 centów. W międzyczasie odmiana Navel Powell kosztowała od 29 do 33 centów, a pierwszą klasę pomarańczy Valencia Midknight wyceniano na 39-40 centów za kilogram w początkowej fazie.

Ceny pomarańczy przeznaczonych dla przemysłu przetwórczego również pozostały stabilne. Owoce odmian Navel i Blanca kosztują od 13 do 14 centów za kilogram.

W Kordobie mandarynki Tango zostały ponownie wycenione za 75–90 centów za kilogram (cena w miejscu pochodzenia).

W Lonja de Valencia pomarańcze odnotowały niewielki spadek cen i zostały sprzedane za 23–42 centów za kilogram.

Ceny mandarynek pozostały stabilne i wynoszą od 23 centów do 1,20 euro za kilogram w miejscu pochodzenia.

Inne owoce cytrusowe: cytryna
W Alicante cena cytryn Fino nieznacznie spadła i wahała się od 38 do 45 centów za kilogram, zgodnie z danymi Rady Rolnictwa, Rozwoju Wsi, Kryzysu Klimatycznego i Przejścia Ekologicznego Regionu Walencji.

Ta obniżka ceny początkowej jest uzasadniona niezwykłymi temperaturami, które zarejestrowano w tych dniach, które to temperatury spowodowały wzrost liczby odrzutów, według źródeł z Ailimpo, Lemon and Grapefruit Interprofession Association.

Warto również zauważyć, że zbliża się koniec trudnej kampanii cytrynowej Fino, po której nastąpi kampania cytrynowa Verna, która również nie będzie łatwa, z 290 000 tonami zbiorów w Hiszpanii i rekordowymi zbiorami w Argentynie i Afryce Południowej, w których to krajach kampanie rozpoczną się wcześniej niż w 2019 roku.

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE