Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Korzystaj z serwisu bez ograniczeń - porównuj szczegółowe ceny, czytaj pełne artykuły!

Wykup abonament

Mandarynki wciąż droższe niż rok temu

2020-11-05 11:00

Do największego natężenia handlu mandarynkami na polskim rynku zostało jeszcze trochę czasu, ale już teraz widać w tym segmencie wyraźne ożywienie – tak w popycie, jak też i w podaży. Choć z tą drugą wciąż są kłopoty. Po części ich źródłem są problemu w krajach produkujących mandarynki, które to problemy przełożyły się na mniejsze zbiory. Do tego dochodzi fakt, że w dobie pandemii popyt na cytrusy pozostaje relatywnie wysoki.

To przekłada się na ceny, które w polskim hurcie utrzymują się powyżej zeszłorocznego poziomu. I to mimo faktu, że większość sprowadzanych teraz mandarynek to owoce nie najlepszej jakości i wyglądu.

Ceny w hurcie na większą skalę to obecnie 4,50-7,00 zł/kg. Są one niższe od tych z początku października o 15 procent. Mimo to wciąż pozostają na wyższym poziomie w relacji rok do roku. Teraz średnia to 5,75 zł/kg, rok temu zdążyła już ona spaść do poziomu 5,00 zł/kg. Oczywiście nie są to ceny jakoś szczególnie wysokie, bo choćby dwa lata temu w tym samym okresie sezonu średnia wynosiła 5,80 zł/kg, ale zazwyczaj mandarynki w listopadzie taniały, a w sezonie obecnym nie jest to wcale przesądzone.

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE