Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Korzystaj z serwisu bez ograniczeń - porównuj szczegółowe ceny, czytaj pełne artykuły!

Wykup abonament

Dość szybko tanieją

2015-11-03 18:01

Produkcja kaki w Hiszpanii oszacowana została w bieżącym sezonie na wyższą w porównaniu do produkcji z ubiegłego roku o 5 proc., a to oznacza wyższą podaż tych owoców. Sytuacja w handlu między Rosją a Unią Europejską także nie uległa poprawie, dlatego ta nadwyżka kaki będzie trafiać na pozostałe europejskie rynki, a logicznym następstwem nadpodaży będą niższe ceny.

Już teraz na polskim rynku widać wyraźnie, że ceny kaki są dużo niższe jak rok temu. Tegoroczny sezon (październik) rozpoczął się cenami owoców średnio o 12 proc. niższymi jak rok temu.

Pierwsze dni listopada przywitały natomiast kupujących cenami kaki w małym hurcie na poziomie 32,00 - 38,00 zł za karton niezależnie od kalibru (16 - 24), tj. na poziomie 2,00 - 2,38 zł za sztukę w przypadku owoców najgrubszych i na poziomie 1,33 - 1,58 zł za sztukę w przypadku owoców najdrobniejszych.

Rok temu tak tanio nie było. Przypomnijmy, że początek listopada 2014 roku przyniósł co prawda spadek cen do poziomu 35,00 - 42,00 zł za karton (kalibry 16 - 24) jednak jest to i tak znacznie drożej, co gorsza tak już zostało do końca sezonu.

 

 

 

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE