Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Korzystaj z serwisu bez ograniczeń - porównuj szczegółowe ceny, czytaj pełne artykuły!

Wykup abonament

Rośnie podaż owoców kaki

2020-11-13 08:01

Do pełni handlowego sezonu dla owoców kaki na polskim rynku zostało jeszcze trochę czasu. Przypada on bowiem w grudniu. Wówczas także mamy największą podaż tych egzotycznych owoców. Ale dostępność kaki już znacząco wzrosła, co dobrze widać po cenach w, zwłaszcza w detalu. Pytanie tylko, czy można się spodziewać dalszych przecen w kolejnych tygodniach kampanii?

Na razie ceny importowanych z Hiszpanii owoców kaki są w polskim hurcie na poziomie 1,50-2,75 zł/szt. Przy czym ceny z górnej granicy przedziału wydają się ewidentnie „opóźnione” w stosunku do panującego trendu spadkowego. Widać to choćby po sieciach handlowych, gdzie obecnie oferuje się kaki po 1,95-2,00 zł/szt., a miesiąc temu, na początku kampanii handlowej, gdy pojawiły się pierwsze dostawy z Hiszpanii, było to 2,50 zł/szt.

Ceny spadają wraz z rosnącą podażą, acz czy będą spadały nadal? Pisaliśmy wyżej, że szczyt sezonu to grudzień i wówczas owoce te powinny być najtańsze, ale jest niemal pewne, że ceny – nawet jeśli jeszcze trochę spadną, to w bieżącym sezonie i tak będą wyższe niż zazwyczaj. Dla porównania – rok temu już w połowie listopada było to w hurcie 1,20-1,38 zł/szt. Czyli kaki jest średnio droższe o blisko 65 procent. Powodem są dużo niższe zbiory u dominującego w Europie dostawcy – w Hiszpanii, o czym pisaliśmy na łamach portalu fresh-market.pl tutaj.

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE