Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Oszczedzaj czas i pieniadze- wszystkie informacje o cenach owoców i warzyw w abonamencie Fresh-market.pl

Kup teraz abonament!

Korekta cen porzeczek?

2020-07-24 08:00

Sytuacja na rynku czarnej porzeczki do przetwórstwa skomplikowała się ostatnio. Jeszcze do niedawna mieliśmy szybko rosnące ceny i rozważania wśród uczestników rynku o tym, czy pobiją one rekord. Pisaliśmy o tym niedawno na łamach portalu fresh-market.pl (tutaj).

Teraz segment skupu porzeczki czarnej do przetwórstwa staje w obliczu możliwej korekty cenowej. Mówi się o tym od wczoraj, choć jeszcze nie ma potwierdzonej informacji o tym, aby któryś zakład przetwórczy zdecydował się na obniżenie cen.

Wydaje się jednak, że to coś więcej niż tylko plotki i niepewność, która jest częstym czynnikiem na rynku owoców sezonowych. Należy zauważyć, że ceny porzeczki czarnej po bardzo intensywnym wzroście w okresie do 20 lipca, ustabilizowały się i już później nie rosły.

Ceny w skupie to obecnie 3,30-3,50 zł/kg za porzeczkę do tłoczenia i 3,50-3,60 zł/kg za tę do mrożenia. Prócz zastopowania cen do redakcji dotarły też informacje, że niektóre zakłady zatrzymały wczoraj przyjmowanie porzeczki ze skupów. Może to oznaczać chęć zbudowania pewnej presji na ceny poprzez stworzenie chwilowej nadpodaży, mimo iż generalnie porzeczki czarnej wciąż jest mało.

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE