Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Fresh-market.pl to najbardziej aktualne na rynku ceny owoców i warzyw

Wykup abonament

A ceny truskawek?

2020-06-22 11:00

Ceny truskawek deserowych nadal wykazują się znaczną zmiennością. Niemniej wydaje się jednak, że wcześniejszy trend zniżkowy, tak wyraźny w maju i na początku czerwca, został wyhamowany. W ostatnim tygodniu mieliśmy do czynienia raczej z serią częstych wahań cenowych, ale o ograniczonej amplitudzie.

Widać tu niewątpliwie skutki deszczowej pogody, która wpłynęła na bieżące zbiory, a przez to na podaż truskawki deserowej. Z drugiej strony wpłynęła też na jej jakość. To sprawiło wyhamowanie tendencji zniżkowej i uzależnienie ceny od bieżących wahań w zaopatrzeniu rynku.

Obecnie ceny hurtowe truskawki deserowej to przedział 3,50-5,00 zł/kg. To powrót do notowań z czwartkowego poranka, po tym jak w końcówce zeszłego tygodnia ceny rosły napędzane przedweekendowym popytem. Jak widać na wykresie, obecna średnia 4,25 zł/kg jest dość niska, ale nie najniższa na przestrzeni ostatnich lat. Na naszym wykresie widać też, że zbliża się przesilenie sezonu i czas, gdy ceny ruszą w górę.

Jeśli chodzi o ceny truskawki przemysłowej, to sytuacja wydaje się być klarowniejsza niż w przypadku segmentu owoców deserowych. Zarówno truskawka z szypułką, jak też ta bez szypułki wykazywały przez cały zeszły tydzień tendencję wzrostową cen. Cen, które, przypomnijmy, pozostają niższe od tych z analogicznego okresu zeszłego roku. Truskawka z szypułką ma obecnie ceny 2,20-2,50 zł/kg (średnia 2,35 zł/kg wobec 2,50 zł/kg przed rokiem). Truskawka bez szypułki ma ceny 3,30-4,00 zł/kg (średnia 3,65 zł/kg wobec 4,05 zł/kg przed rokiem).

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE