Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Korzystaj z serwisu bez ograniczeń - porównuj szczegółowe ceny, czytaj pełne artykuły!

Wykup abonament

Finisz sezonu krajowej truskawki

2020-08-27 12:00

Sezon skupu truskawki przemysłowej właściwie już się zakończył, choć są jeszcze firmy kupujące owoce na przeciery w cenach na poziomie 2,50 zł/kg). W tym roku ten sezon skupowy trwał dość krótko, bo i zaczął się z opóźnieniem i nie przeciągnął się do końca sierpnia, jak to miało choćby rok temu.

Wciąż jednak w handlu dostępne są krajowe truskawki deserowe. Co więcej, dzięki upalnej, słonecznej pogodzie ich podaż jest relatywnie wysoka, a ceny spadły i to wyraźnie w stosunku do poziomów z końcówki lipca i pierwszej połowy sierpnia, co widać na wykresie poniżej.

W „piku” sierpniowym średnia cena truskawek deserowych w małym hurcie sięgnęła 17,00 zł/kg. Teraz owoce te są oferowane po 5,00 do 13,00 zł/kg, zależnie od odmiany i jakości. Daje to spadek średnio o 47 procent w nieco ponad tydzień. Na naszym wykresie widać, że podobnie było w zeszłym roku, z tą różnicą, iż wówczas zwyżka nastąpiła wcześniej i trwała dłużej. Warto na koniec zauważyć, że mimo tak znaczącej przeceny, obecna cena średnia i tak jest wyższa od tej z analogicznego okresu w poprzednich latach.

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE