Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Korzystaj z serwisu bez ograniczeń - porównuj szczegółowe ceny, czytaj pełne artykuły!

Wykup abonament

Są jeszcze krajowe truskawki

2020-09-25 09:00

Polskie truskawki świeże wciąż są jeszcze dostępne na krajowym rynku. Trudno tu mówić o ilościach prawdziwie hurtowych, ale handel późnymi odmianami tych owoców z upraw szklarniowych jeszcze trwa. I potrwa, przy sprzyjającej pogodzie, nawet do końca października.

A pogoda we wrześniu sprzyjała. Zwłaszcza na początku miesiąca, choć i teraz jest nie najgorzej. Co prawda było kila chłodnych nocy, ale generalnie mamy ciepły i słoneczny początek jesieni. A to przekłada się na relatywnie wyższą podaż truskawek. Wyższą w każdym bądź razie od tej z analogicznego okresu zeszłego roku.

Wówczas ceny tych owoców szybko rosły i w okolicach 25 września średnia ich cena na giełdzie w Broniszach wynosiła 17,50 zł/kg. Teraz ceny są tam na poziomie 12,00-20,00 zł/kg, co daje średnią 16,00 zł/kg, ale to efekt zwyżki z ostatniej doby. Wcześniej truskawki były oferowane w atrakcyjnych, jak na tę porę roku cenach – od 10,00 do 15,00 zł/kg. Ostatnia zwyżka może być zresztą chwilowa, bo jeśli pogoda się utrzyma, to podaż truskawek będzie w miarę stabilna, a i presja strony popytowej będzie w takich okolicznościach wyraźniejsza i skutecznie może doprowadzić do korekty.

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE