Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Korzystaj z serwisu bez ograniczeń - porównuj szczegółowe ceny, czytaj pełne artykuły!

Wykup abonament

Polskie winogrona deserowe w sklepach

2017-11-22 17:23

Sezon na polskie owoce miękkie praktycznie się skończył. Dziś obok bogatej oferty owoców importowanych z polskich upraw można kupić jedynie jabłka i gruszki. Niekiedy na rynku trafiają się jeszcze polskie śliwki, ale to wszystko. Okazuje się jednak, że nie do końca. W sklepach dostępne są bowiem w stałej sprzedaży jeszcze polskie winogrona deserowe.

Ciemne owoce (zdjęcie) prezentują się na tyle dobrze, że konsumenci nawet nie wiedzą, że są to owoce z krajowych upraw. Obok jasnej Victorii, różowego Red Globe i sporej oferty odmian bezpestowych, ciemne, wręcz czarne winogrona, wizualnie nie odstają od światowej konkurencji. Różnica jest wyczuwalna jedynie w smaku, gdyż polskie winogrona są nieco mniej słodkie i mają lekko cierpką skórkę, co nie ujmuje ich bardzo dobremu smakowi.

Popyt na polskie winogrona jest dość wysoki, jak mówią sprzedawcy, owoce te schodzą nawet lepiej od importu. Nic dziwnego, skoro prócz dobrego smaku, owoce te oferowane są w bardzo przystępnych cenach. W handlu mało hurtowym można je kupić już od 5,00 do 6,00 zł za kilogram a w detalu w granicach 7,50 – 8,50 zł za kilogram.

Niestety na razie sprzedaż polskich winogron to sprawa niszowa, tylko do niewielkich sklepów lub na lokalnych giełdach. Podaż owoców jest bowiem niewystarczająca by sprostać zamówieniom większych marketów i sieci handlowych.

 

 

Słowa kluczowe: winogrona, cena winogron
Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE