Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Korzystaj z serwisu bez ograniczeń - porównuj szczegółowe ceny, czytaj pełne artykuły!

Wykup abonament

Stabilizacja, a wręcz stagnacja na rynku

2014-07-01 12:56

Na polskim rynku pojawiają się kolejne krajowe owoce sezonowe. Truskawki praktycznie się skończyły, ale w sprzedaży pojawiły się porzeczki, borówki, maliny i pierwsze wiśnie. Od kilku tygodni na rynku królują czereśnie. Handel owocami importowanymi w tym okresie należy do najtrudniejszych w roku.

Winogrona, jak twierdzą importerzy, cieszą się średnim zainteresowaniem, czasami wręcz bardzo mizernym. Nie jest to gatunek „typowo letni”, dlatego handel nimi jest ograniczony. Popyt jest niewielki, ale stały, podobnie ceny, które pozostają stabilne.

Praktycznie od ponad tygodnia ceny włoskich winogron pozostają na tym samym poziomie i można je kupić w małym i średnim hurcie w cenie 60,00 – 62,00 zł za karton 7 kg (8,57 – 8,86 zł/kg brutto) niezależnie od koloru – ciemne i jasne owoce są w tej samej cenie.

Niektórzy importerzy „męczą” jeszcze ostatniego Red Globe z Chile, ale jak sami twierdzą to już koniec, bo jego jakość nie jest adekwatna do ceny w jakiej muszą sprzedawać, a niekiedy zmuszeni się do sprzedaży owoców poniżej kosztów. od 30,00 do 40,00 zł za 8,2 kg (3,66 – 4,88 zł/kg brutto) w zależności od jakości i ogólnej kondycji owoców.

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE