Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Wtorek 20 października 2020. Od wczoraj dodano 2125 ceny w 23 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Winogrona – dużo i względnie tanio

Winogrona
  |   Źródło:
Podaż winogron importowanych z południa Europy utrzymuje się na wysokim poziomie, a dzięki temu ich ceny są relatywnie niskie. Jednak wkrótce sytuacja zacznie się zmieniać.

Mamy już jesień, właśnie zaczął się październik, ale na razie winogron na naszym rynku nie brakuje. Podaż tych owoców, które w tej fazie sezonu są sprowadzane z południa Europy, wciąż jest wysoka. A dzięki temu ich ceny utrzymują się na niskim poziomie, a nawet w końcówce września zaliczyły one kolejną korektę w dół.

Oferta winogron jest wciąż bardzo szeroka. Są owoce bezpestkowe i z pestkami. Ciemne, różowe i jasne. O większych lub drobniejszych gronach. Dominuje oczywiście import z Hiszpanii i Włoch. Są też winogrona tureckie. Winogrona jasne mają w hurcie ceny na poziomie 4,00-5,50 zł/kg luz, a ciemne 4,50-6,50 zł/kg luz, zależnie od odmiany i kraju pochodzenia. Włoskie są generalnie tańsze od hiszpańskich. W handlu prócz owoców luzem dostępne są winogrona konfekcjonowane w pojemnikach o różnej masie (najczęściej 1 kg, 0,8 kg lub 0,5 kg).

Jednak ta obfitość winogronowa dość szybko się skończy. Podaż owoców z Europy Południowej ze zbiorów letnich będzie niedługo maleć. Będą dostępne oczywiście owoce z zimowej fazy tamtejszego sezonu, ale te mają zawsze znacząco wyższe ceny.

Podobne
Winogrona
2019-08-30 10:00
Światowy rynek winogron
IndexBox opublikował raport na temat światowego rynku winogron. Poniżej jego streszczenie.
czytaj więcej
Ceny ukraińskich winogron mają wzrosnąć we wrześniu
2019-08-26 00:00
Ceny ukraińskich winogron mają wzrosnąć we wrześniu
We wrześniu przewiduje się wzrost cen ukraińskich winogron o około 15 hrywien (0,49 EUR) w związku z importem towarów z innych krajów.
czytaj więcej
Winogrona
2019-07-25 09:00
Mołdawia – zbiory winogron zapowiadają się na wysokie
Mołdawia przewiduje wysokie zbiory winogron stołowych.
czytaj więcej
Winogrona
2019-07-19 16:35
Mniejsza produkcja winogron
Światowa produkcja winogron stołowych zmniejszyła się o 1,3 mln ton do 22,1 mln ton w sezonie 2018/2019.
czytaj więcej
Import winogron
2019-06-28 18:47
Import winogron w I kw. 2019 r.
Nieznaczny wzrost importu winogron w ujęciu rok do roku. Analizujemy dane GUS za pierwszy kwartał 2019 roku.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.