Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest piątek 29 maja 2020. Od wczoraj dodano 3913 ceny w 30 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Zdrożały mango i limonki

Owoce tropikalne
  |   Źródło:
Rynek owoców egzotycznych generalnie pozostaje stabilny, podobnie jak ceny tych owoców. W ostatnim czasie odnotowano jedynie modyfikację cenową w przypadku mango oraz niewielką w przypadku limonek.

W ciągu dwóch ostatnich tygodni meksykańskie limonki zdrożały średnio o 9 proc. na kilogramie i obecnie owoce te można kupić w cenie 45,00 – 48,00 zł za 4,5 kg opakowanie (10,00 – 10,67 zł/kg brutto). Znacznie więcej w omawianym czasie zdrożały owoce mango z Hiszpanii – średnio o 35 proc. i dziś ich zakup to wydatek rzędu nawet 55,00 zł za kaliber 8-10. Ceny pozostałych gatunków owoców egzotycznych pozostają bez zmian.

 

Podobne
Owoce liczi
2013-04-24 15:04
Już tylko liczi z Południowej Afryki
O liczi z Madagaskaru możemy zapomnieć do kolejnego sezonu, teraz na rynku dominują owoce z RPA, które pomimo pełni sezonu nie są tak tanie jak te z Madagaskaru.
czytaj więcej
Owoce egzotyczne
2013-04-11 10:49
Egzotyka – pitaja znów tańsza
Znów tanieją niektóre gatunki owoców egzotycznych, między innymi pitaja zwana smoczym owocem, na którego jest w Polsce coraz więcej amatorów.
czytaj więcej
Melony miodowe
2013-04-10 15:22
Stagnacja na rynku melonów
Sezon na melony z krajów południowej Ameryki trwa. Podaż pozostaje na stabilnym poziomie, a popyt jest niezmienny od dłuższego czasu.
czytaj więcej
Awokado
2013-03-14 19:01
Jakość awokado w sieciach handlowych
Gdzie warto kupować awokado? Jak wybierać owoce nadające się do jedzenia? Fresh-market.pl zaprasza na wędrówkę po sieciach.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.