Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Środa 1 kwietnia 2020. Od wczoraj dodano 3615 ceny w 30 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Zróżnicowane ceny orzechów włoskich

Orzechy włoskie
  |   Źródło:
Okres przedświąteczny to czas wzmożonego popytu na orzechy, to także czas największego zarobku na owocach i warzywach, dlatego można by sądzić, że ceny orzechów w tym okresie pójdą w górę.

Tak się właśnie stało, ale tylko na nielicznych giełdach a wzrost jaki odnotowano jest nieduży. Generalnie bowiem orzechów włoskich jest na rynku tak dużo, że wzrost zainteresowania nimi nie przekłada się na ceny.

Podwyżkę, średnio o 25 proc. odnotowano na podwarszawskich Broniszach, a także na SORH w Sandomierzu, gdzie orzechy włoskie zdrożały o 48 proc. Na Zjazdowej w Łodzi w ostatnim czasie dla odmiany odnotowano spadek cen – o około 18 proc., podobnie jak na Podlaskim Centrum Rolno –Towarowym, gdzie orzechy staniały aż o 60 proc. Na pozostałych giełdach ceny orzechów pozostały bez zmian.

Pomimo podwyżki na sandomierskiej giełdzie niełuskane orzechy włoskie wciąż można kupić dość tanio i owoce te kosztują obecnie od 4,70 do 5,00 zł/kg. Na podwarszawskich Broniszach orzechy włoskie kosztują od 5,00 do 10,00 zł/kg. W podobnych cenach sprzedawane są orzechy na Zjazdowej w Łodzi, tj. od 4,00 do 9,00 zł/kg. Na WGRO w Poznaniu orzechy sprzedawane są od dłuższego czasu w stabilnych cenach, czyli od 6,00 do 15,00 zł/kg. Na wrocławskim Targpiaście orzechy niełuskane oferowane są obecnie w cenie od 5,00 do 6,00 zł/kg, a orzechy odmiany Jacek kosztują od 8,00 do 10,00 zł/kg. W Podlaskim Centrum Rolno – Towarowym ceny niełuskanych orzechów włoskich wahają się od 3,00 do 4,50 zł/kg.

Podobne
Orzechy laskowe
2012-11-22 10:27
Stabilne ceny orzechów laskowych
Ceny niełuskanych orzechów laskowych pozostają stabilne, a do tego są dość wyrównane na większości giełd w Polsce.
czytaj więcej
Orzechy włoskie
2012-11-14 14:41
Orzechy włoskie – Jacki coraz droższe
Ceny niełuskanych orzechów włoskich różnicują się. Orzechy popularnie zwane Jackami są coraz droższa, za to te zwykłe, drobniejsze orzechy coraz tańsze.
czytaj więcej
orzechy włoskie
2012-10-11 07:36
Chile zwiększa produkcję orzechów włoskich
W ciągu ostatnich pięciu lat Chile systematycznie zwiększa produkcję orzechów włoskich - powstały nowe obszary upraw oraz wprowadzono nowe technologie.
czytaj więcej
Produkcja orzechów w Europie
2012-09-21 07:40
Turcja - największy producent orzechów
Największą powierznię upaw orzechów włoskich w Europie ma Turcja. Za nią kolejno plasują się Polska, Francja oraz Grecja.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.