Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest sobota 15 sierpnia 2020. Od wczoraj dodano 2068 ceny w 24 kategoriach. Życzymy miłego dnia.
Tu jesteś: Start  »  Ceny gruszek w górę

Ceny gruszek w górę

  |   Źródło:
Podaż gruszek spada, ceny natomiast rosną. Ile dziś można dostać za Konferencję czy inne odmiany? Ile płacą za gruszki przemysłowe i na obieranie?

Sadownicy bardzo skutecznie bronią się przed sprzedażą tanio gruszek. Jest to gatunek w przypadku którego produkcja jest na tak niskim poziomie, że producenci mają o co walczyć i w odróżnieniu od jabłek, którymi rynek jest dosłownie zalany, gruszek zaczyna powoli brakować.

Kurcząca się podaż przekłada się na ceny, które w ostatnim czasie zaczęły rosnąć, zwłaszcza jeśli chodzi o Konferencję.

W chwili obecnej gruszki odmiany Konferencja w kalibrze 55+ skupowane są w cenie od 1,50 do 1,80 zł/kg, jeśli chodzi o gruszki w kalibrze 60+, dziś można dostać za nie od 1,70 do nawet 2,00 zł/kg, przy czym spore zapotrzebowanie przy kurczącej się podaży zmusza firmy do płacenia tych wyższych kwot. Jeśli chodzi o gruszki w kalibrze 65+ ceny wahają się od 1,90 do nawet 2,30 zł za kilogram.

W przypadku pozostałych odmian ceny są nieco niższe. Za gruszki odmiany Lukasówka w kalibrze 60+ można obecnie otrzymać od 1,50 do 1,80 zł za kilogram. W tych samych cenach skupowane są i inne, mniej znane gruszki, takie jak Amfora czy Erika.

Wciąż skupowane są gruszki przemysłowe, za które pośrednicy płacą producentom od 50 do 60 groszy za kilogram. Są przetwórnie kupujące gruszki na obieranie za które można dostać nawet 1,00 zł za kilogram.

 

 

Podobne
Ukraina: wysokie ceny importowanych owoców
2015-10-27 14:05
Ukraina: wysokie ceny importowanych owoców
Ukraińscy konsumenci muszą słono płacić za owoce z importu. Szczególnie drogie są gatunki występujące sezonowo, które niedawno pojawiły się na ukraińskim rynku. Drogie są jednak nie tylko owoce.
czytaj więcej
Marginalny handel gruszkami
2015-10-19 11:03
Marginalny handel gruszkami
Wygląda na to, że nie tylko w przypadku jabłek eksport wyhamował. Handel gruszkami także uległ sporemu ograniczeniu, szczególnie w przypadku eksportu. A jak wygląda sytuacja cenowa gruszek eksportowych i przemysłowych?
czytaj więcej
Rosja: ceny owoców ostro w górę
2015-10-16 19:14
Rosja: ceny owoców ostro w górę
Ostatni rok na rosyjskim rynku charakteryzował się ostrymi zwyżkami cen owoców. Które gatunki zdrożały najwięcej i o jakich cenach w ogóle mówimy?
czytaj więcej
Zróżnicowane ceny gruszek
2015-10-08 14:05
Zróżnicowane ceny gruszek
Skup gruszek deserowych i przemysłowych trwa, choć nie można powiedzieć żeby był zbytnio regularny. Ceny owoców także są zróżnicowane.
czytaj więcej
Import gruszek do Polski w I poł. 2015 roku
2015-10-06 18:05
Import gruszek do Polski w I poł. 2015 roku
Zgodnie z danymi GUS największym dostawcą gruszek na rynek polski w I półroczu 2015 roku była Holandia, przy czym odnotowano nieznaczny wzrost importu względem ubiegłego sezonu.
czytaj więcej
Eksport gruszek z Polski w I półroczu 2015 roku
2015-10-02 16:04
Eksport gruszek z Polski w I półroczu 2015 roku
Główny Urząd Statyczny opublikował niedawno dane dotyczące eksportu gruszek w pierwszej połowie 2015 roku. W omawianym okresie nastąpił znaczny spadek eksportu tego gatunku owoców.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.