Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Wtorek 29 września 2020. Od wczoraj dodano 3843 ceny w 28 kategoriach. Życzymy miłego dnia.
Tu jesteś: Start  »  Droższe winogrona

Droższe winogrona

Winogrona
  |   Źródło:
Marzec przyniósł wzrost cen winogron w polskim hurcie. Jak teraz kształtują się ceny tych owoców?

W marcu winogrona oferowane na polskim rynku hurtowym dość systematycznie drożały. Rosły zwłaszcza ceny winogron białych. Winogrona ciemne, chociaż też zanotowały zmiany w tym zakresie, to pozostały w dynamice zwyżki cenowej w tyle za białymi.

Obecny wzrost cen tych owoców nie jest niespodzianką, bo w tej fazie sezonu to raczej norma. Jako niespodziankę można traktować fakt, że trend cenowy pojawił się z takim opóźnieniem, gdyż powinien się zacząć już w lutym.

Obecnie ceny winogron ciemnych Red Globe w ofertach polskich importerów to najczęściej 9,00 – 10,00 zł/kg. Można znaleźć oferty i po 11,00 zł/kg, ale także jest dostępny towar po 8,00 – 8,50 zł/kg (głównie słabszej jakości lub promocyjnie). Winogrona te mimo wzrostu cen rzędu 15 procent i tak pozostają dużo tańsze niż rok temu. Wtedy średnia cena była na poziomie 13,30 zł/kg.

Winogrona jasne, zwłaszcza bezpestkowe Sweet Globe mają cały czas znacznie wyższe ceny niż winogrona ciemne. To poziom 11,00 – 13,00 zł/kg. Ale to też  mniej niż rok temu, gdy w hurcie ich ceny sięgały średnio 13,50 zł/kg. Co istotne rynek winogron niedługo wkroczy w kolejną fazę sezonu, gdy zacznie rosnąć podaż owoców zbieranych w Europie, a więc generalnie znacznie tańszych w imporcie niż te, sprowadzane z Chile, Peru lub RPA. Dlatego za kilka tygodni ceny powinny zacząć wyraźnie spadać, chociaż oczywiście początek tej tendencji i jej dynamika bardzo zależą od pogody.

Słowa kluczowe: winogrona, ceny winogron, owoce

Podobne
Winogrona
2019-02-28 11:00
Winogrona drożej, ale…
Wygląda na to, że prognozy dotyczące cen winogron zaczynają się potwierdzać.
czytaj więcej
Winogrona
2019-02-27 14:00
Indie – rekordowy sezon eksportu winogron
W sezonie 2018/2019 indyjski eksport winogron osiągnął rekordowy poziom, pisze portal east-fruit.com, powołując się an FruitNet.
czytaj więcej
Winogrona
2019-02-25 10:00
Mołdawia – w 2018 eurokwota zrealizowana tylko na winogrona i śliwki
W 2018 roku Mołdawia zrealizowała kwoty eksportu do UE tylko w przypadku winogron i śliwek, pisze portal east-fruit.com.
czytaj więcej
Winogrona
2019-02-11 11:09
Winogrona – rok temu drożały, a teraz?
Rok temu byliśmy świadkami dynamicznego wzrostu cen winogrona na polskim rynku hurtowym. Jak obecnie wygląda sytuacja w tym segmencie handlu owocami importowanymi?
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.