Oszczedzaj czas i pieniadze- wszystkie informacje o cenach owoców i warzyw w abonamencie Fresh-market.pl

Kup teraz abonament!

Dostawcy kombinują

Zamawiając towar w krajach Europy wydaje się, że producentom znane są standardy pakowania i sortowania. Jednak niektórzy dostawcy kombinują.

Przykładem jest dostawa nektaryn kaliber C ze znaczną domieszką kalibru D (od 1 lipca zabroniona do sprzedaży), brak sortowania nektaryn w klasie I (sortowanie w klasie I jest obowiązkowe), dokładanie do wagi opakowania gron o masie nawet 50g do winogron  kaliber XXL, naklejanie etykiet z deklarowaną klasą I na etykietę z klasą II ( towar spełnia wymagania klasy II, ale zamówiono klasę I, więc zmienia się tylko etykietę), brak sortowania wg wielkości arbuzów, mimo że zamawiający za taki towar płaci (przecież i tak nikomu nie będzie się chciało to sprawdzać).

Niestety polscy producenci i handlowcy też nie są bez winy. Ostatnio zapytany producent kapusty pekińskiej, dlaczego pakuje kapustę gnijącą od środka, odpowiedział, że przecież muszę coś z nią zrobić, a odbiorca nie będzie jej kroił, bo ma do nas zaufanie.

Na jak długo pytam? Sprzedawanie jabłek, brzoskwiń, papryki z deklaracją klasa I, zobowiązuje do sortowania towaru wg wielkości. Niestety zakup sortowanego towaru jest trudny. Strojenie towaru, czyli szykowanie tylko górnych warstw palet lub warstw w opakowaniu, jako zgodnych z zamówieniem, jest niezgodne ze standardami. Oferowanie gruszek, jabłek, moreli, czereśn,i a nawet pomidorów, jako krajowych, podczas gdy sprowadzono je z innych krajów, jest podobno nagminne. Oszukiwanie, zmiana krajów pochodzenia towaru to możliwość zarobienia ekstra pieniędzy. Co jednak się stanie, gdy ktoś zachoruje, zatruje się i trzeba będzie sprawdzić źródło pochodzenia towaru, aby zapobiec dalszym zatruciom ? Gdzie odpowiedzialność podmiotu wprowadzającego do obrotu taki towar?

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE