Kontaktujemy się w sprawie cen z kilkuset skupami w całej Polsce. Korzystaj z naszych informacji.

Kup teraz abonament!

Austria – jakie zmiany na rynku cebuli?

Austriacki rynek cebuli rozpoczyna nowy rok z ostrożnym optymizmem. Popyt krajowy utrzymuje się na stabilnym poziomie po niezmiennie satysfakcjonującym handlu w okresie świątecznym, w którym rodzimy popyt na cebulę zauważalnie wzrósł.

W ostatnim czasie pozytywne sygnały napłynęły również z rynku eksportowego. Znowu pojawia się więcej zapytań z Europy Południowo-Wschodniej i Wschodniej. Przewiduje się, że o ile większe zainteresowanie przełoży się na realny wzrost eksportu, to może dojść do wzrostu cen austriackiej cebuli na eksport. W międzyczasie ceny krajowe utrzymały się na poziomie z poprzednich tygodni.

Na razie nie było też zmiany cen producentów. W przypadku cebuli oczyszczonej i posortowanej i zapakowaną w boksy ceny w  pierwszym tygodniu 2021 roku utrzymały się na poziomie 12,00-15,00 euro/100 kg (0,54—0,67 zł/kg). Dla porównania, w tym samym okresie roku 2019 ceny te były na poziomie 23,00-28,00 euro/100 kg (1,03-1,26 zł/kg po obecnym kursie średnim). Towar słabszej jakości jest sprzedawane znacznie poniżej tych wartości.

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE
Ceny cebuli w Austrii utrzymują nadal stabilny poziom. czytaj dalej