Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Fresh-market.pl to najbardziej aktualne na rynku ceny owoców i warzyw

Wykup abonament

Austria – spokojnie na rynku cebuli

Austriacki rynek cebuli pozostaje spokojny i zrównoważony. Popyt na cebulę jest tam wciąż niższy – na poziomie typowym dla okresu świątecznego związanego z Bożym Narodzeniem i Nowym Rokiem. Producenci i handlowcy spodziewali się, że w bieżącym tygodniu na rynku wewnętrznym pojawią się pierwsze oznaki ponoworocznego ożywienia. Na razie jednak takowych brak.

 

Spokojnie jest na krajowym rynku cebuli, spokój panuje również w handlu ce bulą do eksportu. Tu również brakuje ożywienia po popytowej stronie rynku. Jednak eksporterzy są przekonani, że to kwestia niedalekiego czasu i popyt na austriacką cebulę pojawi się w krajach region.

 

W takiej sytuacji nie dziwi brak zmian w cenach. Ceny cebuli dla producenta pozostają stabilne kolejny tydzień z rzędu i dla cebuli oczyszczonej, posortowanej i zapakowanej w boksy jest to w 2. tygodniu bieżącego roku 16,00-20,00 euro/100 kg (0,73-0,91 zł/kg). Dla porównania, w tym samym okresie roku 2020 ceny były w przedziale 12,00-15,00 euro/100 kg (0,54-0,68 zł/kg po obecnym kursie średnim). Za towary słabsze jakościowo płacono w niektórych przypadkach mniej.

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE