Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Fresh-market.pl to najbardziej aktualne na rynku ceny owoców i warzyw

Wykup abonament

Austria – zapasy cebuli na wyczerpaniu

Sezon handlowy 2020/2021 na austriackim hurtowym rynku cebuli powoli, ale zdecydowanie dobiega końca. Większość tamtejszych producentów już opróżniło swoje magazyny. Nie oznacza to, że na austriackim rynku wewnętrznym nagle cebuli zabraknie. Ilości niezbędne do zaopatrzenia krajowych konsumentów zostały już wcześniej zarezerwowane i zakupione na najbliższe kila tygodni.

Niemniej płynne przejście od zapasów do handlu cebulą z nowych zbiorów wcale nie jest takie pewne. Wszystko przez pogodę. Zimna wiosna opóźniła mocno sezon wegetacyjny cebuli i zabezpieczone zapasy muszą starczyć na dłużej niż normalnie.

Jeśli chodzi o eksport cebuli z Austrii, to popyt jest i jest jeszcze jakiś handel, ale ze względu na brak cebuli segment eksportowy szybko zamiera. Cebuli dostępnej na otwartym rynku praktycznie brak.

Ceny cebuli u austriackiego producenta rosły w poprzednich tygodniach, ale w tygodniu dziewiętnastym ustabilizowały się. W przypadku cebuli oczyszczonej i posortowanej i zapakowaną w boksy ceny pozostały na poziomie 24,00-28,00 euro/100 kg (1,09-1,27 zł/kg). Dla porównania, w tym samym okresie roku 2020 ceny te były na poziomie 28,00-30,00 euro/100 kg (1,27-1,36 zł/kg po obecnym kursie średnim).

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE