Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Fresh-market.pl to najbardziej aktualne na rynku ceny owoców i warzyw

Kup teraz abonament!

Belgia – papryka nadal droga

Spożycie owoców i warzyw jest częściowo uzależnione od pogody. To też jest teraz widoczne. Temperatury w Europie Zachodniej są niskie jak na tę porę roku. „Jest za zimno, żeby jeść owoce lub warzywa” - mówi Barry Michiels z belgijskiej firmy eksportowej Gebroeders Michiels. „Czekamy na ładną pogodę, może w ten weekend. Ale to się okaże. Obecny popyt na owoce i warzywa nie jest zły. Jednak ogólnie rzecz biorąc, ceny oznaczają, że hodowcy nie mogą dużo zarobić.”

„Cukinia i bakłażany walczą. Ceny są złe, ponieważ popyt jest rozczarowujący. W przypadku papryki jest inaczej; tu ceny są nadal wysokie. Dzieje się tak, ponieważ podaż papryki rośnie powoli. Ale ze względu na raczej ciemną, zimną pogodę popyt też jest dość powolny. Jest też za zimno do spożycia pomidorów. W ich przypadku jest mnóstwo podaży, ale jest i jakiś popyt. Średnie ceny nie są wysokie, ale nie są też ekstremalnie niskie. Mimo wszystko będzie miło, gdy pojawi się słońce. Wtedy wszyscy znów zaczną łaknąć tych smacznych letnich warzyw.”

„Ogórki nadal sprzedają się po najniższych cenach. Ten produkt naprawdę dźwiga ciężar kryzysu koronawirusowego. Wolę sprzedawać droższe ogórki. Ale niestety nie mogę zmienić równowagi podaży i popytu. Wkrótce niemiecka branża hotelarska zostanie ponownie otwarta. Będzie to po tym, jak zrobią to Holandia i Belgia. Myślę, że to wzmocni rynek”- podsumowuje Barry.

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE