Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Fresh-market.pl to najbardziej aktualne na rynku ceny owoców i warzyw

Wykup abonament

Belgia – wysokie ceny pomidorów

„Rynek pomidorów został całkowicie wywrócony. Pod koniec lutego kilogram pomidorów TOV sprzedawany był za mniej niż euro. Cena ta prawie się podwoiła, osiągając od 1,80 do 2 euro”- mówi Peter Parms z Rotom Tomatoes w Belgii. Teraz ceny będą stopniowo spadać. Dzieje się tak dlatego, że powoli się uruchamiają duże lokalne produkcje.”

Pomidory cherry gałązkowe, przekąskowe i pomidory koktajlowe również sprzedają się po niebotycznych cenach. „Na rynku jest ogromny niedobór tych specjałów. Wystąpiła luka w dostawach z Hiszpanii. Wynikało to z okropnej pogody w ostatnich miesiącach. To spowodowało wszędzie braki. Ceny są prawie podwojone. A pomidory są kupowane z każdego możliwego miejsca. W rezultacie na wolnym rynku nie ma prawie żadnego z tych trzech rodzajów pomidorów.”

„Jakość belgijskich pomidorów jest obecnie doskonała. Jest więc na nie ogromne zapotrzebowanie. Nadal doświetlamy uprawiane pomidory. Powoli jednak przechodzimy na nieoświetlony sezon upraw. Na rynku są już pierwsze papryki i bakłażany. W połowie kwietnia spodziewamy się dużych ilości pomidorów. Ale rynek jest wyjątkowo nieprzewidywalny. Ma wiele wzlotów i upadków. To pandemia COVID-19 się do tego przyczyniła”- podsumowuje Peter.

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE