Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Fresh-market.pl to najbardziej aktualne na rynku ceny owoców i warzyw

Wykup abonament

Ceny jabłek Golden Delicious szorują po dnie

2022-04-01 11:00

Ceny jabłek odmiany Golden Delicious, w ofertach podmiotów skupujących je na świeży rynek, znalazły się na dnie. Co prawda ich średnia arytmetyczna wciąż jest minimalnie wyższa od tej dla odmian takich jak Ligol czy Szampion oraz od tej dla Idareda i Glostera, ale różnice te są już bardzo małe. A przecież zawsze Goldeny były znacząco droższe, jako że byłą to jedna z najbardziej poszukiwanych odmian. Niestety nie w marcu 2021 roku.

Teraz popyt na Goldeny jest bardzo ograniczony, zwłaszcza do wciąż rekordowo wysokich zapasów tej odmiany. W skupie do sortowania ceny Goldenów kalibrów 70+ i 75/90 są najczęściej na poziomie 0,90 zł/kg, a te grubsze kalibry nie przekraczają 1,00 zł/kg, podczas gdy ceny Ligola, Szampiona czy Jonagolda to przedział 0,80-0,90 zł/kg.

w

Jak widać na wykresie obecne ceny odmiany Golden Delicious szorują po dnie w porównaniu z poziomami cen w poprzednich sezonach. Jest już nawet gorzej niż na przełomie marca i kwietnia fatalnego sezonu w roku 2019. Być może byłoby jeszcze gorzej, gdyby nie skup na przemysł, w którym za Goldena oferuje się najczęściej 0,65 zł/kg.

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE