Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Fresh-market.pl to najbardziej aktualne na rynku ceny owoców i warzyw

Wykup abonament

Europa – będzie mniej kiwi

Ceny mogą być wyższe z powodu niższych wolumenów i zwiększonych kosztów
Sezon greckiego kiwi może być nieco inny niż zwykle. Ze względu na niższy wolumen i wzrost kosztów produkcji, ceny mogą być wyższe w tym sezonie dla wszystkich europejskich producentów. Jeden z greckich eksporterów jest wciąż optymistycznie nastawiony i właśnie miał „dzień pola” do promowania swoich nowych złotych odmian kiwi z włoskimi producentami.

Wyzwaniem są rosnące koszty i dostępne ilości kiwi, wyjaśnia Manossis. "Jest wiele powodów, dla których uważam, że sezon będzie trudny. Po pierwsze, jak już wspomniałem, w całej Europie dostępna jest ograniczona ilość kiwi. To naturalnie będzie skutkowało dużym popytem. Jednocześnie, w tym sezonie obserwujemy znaczny wzrost kosztów. Koszty energii, materiałów i logistyki wzrosły w porównaniu z poprzednimi sezonami i jest to również problem europejski. Rezultatem tego będzie to, że produkt końcowy będzie drogi."

Jak bardzo wpłynie to na rynek trudno powiedzieć, ale Manossis jest pewien, że inni europejscy producenci będą musieli zmierzyć się z tymi samymi problemami: "Nasi europejscy konkurenci będą mieli te same wyzwania i spodziewam się, że ludzie nadal będą kupować kiwi na półki sklepowe. Pytanie tylko, czy sezon będzie jeszcze płynny, czy też po drodze odbije się nam czkawką. Na przykład może to mieć wpływ na rynek azjatycki, który może próbować znaleźć alternatywne produkty. Ale będziemy musieli poradzić sobie z tymi problemami, jeśli je napotkamy, miejmy nadzieję, że tak się nie stanie."

Firma Zeus Kiwi SĄ pracuje nad złotymi odmianami kiwi już od jakiegoś czasu, jako część firmy NKP Italy, która jest właścicielem złotych odmian miała „dzień pola” we Włoszech aby je promować. Manossis stwierdza, że „dzień pola” okazał się sukcesem. "Tydzień temu zorganizowaliśmy „dzień pola” aby promować nasze złote odmiany kiwi. Widzieliśmy bardzo dobry odzew ze strony producentów na te odmiany, więc powiedziałbym, że przyszłość dla naszego złotego kiwi rysuje się w jasnych barwach. W chwili obecnej nie mamy jeszcze komercyjnych zbiorów, gdyż dostępne są tylko małe ilości. Sezon handlowy to jeszcze trochę czasu. W tej chwili skupiamy się na rozszerzeniu produkcji i nasadzeń odmian złotego kiwi. Zarówno w Grecji jak i we współpracy z włoskimi producentami - podsumowuje.

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE

Globalny rynek kiwi

2021-09-13 13:00
Jak kształtowała się sytuacja w światowym handlu kiwi w pierwszej połowie 2021 roku. czytaj dalej