Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Fresh-market.pl to najbardziej aktualne na rynku ceny owoców i warzyw

Wykup abonament

Hiszpania – początek sezonu pomarańczy w Kordobie

Organizacja rolnicza Asaja Cordoba poinformowała o rozpoczęciu działalności na Rynku Cytrusów (Lonja de Cítricos) po rozpoczęciu zbiorów pomarańczy. W tej kampanii istnieją duże obawy związane ze wzrostem kosztów produkcji i niepokojącą sytuacją w zakresie nawadniania, które jest niezbędne do uprawy cytrusów, dlatego też sektor stoi przed rozpoczęciem kampanii z dużą niepewnością.

To pierwsze spotkanie posłużyło również do oceny perspektyw sezonu, w którym oczekuje się, że produkcja będzie podobna lub nawet niższa ze względu na niedobór wysokich kalibrów w wyniku warunków pogodowych. Ceny spadają o 26 procent w stosunku do ubiegłorocznych.

Tabela monitorowania cen Lonja de Cítricos ustaliła ceny pomarańczy Navelina na poziomie od 0,15 do 0,20 euro/kg dla pierwszej klasy, na podstawie operacji przeprowadzonych w ostatnich tygodniach. Są one niższe od cen osiągniętych na początku ubiegłorocznej kampanii, kiedy to wynosiły 0,24-0,27 euro /kg dla tej samej odmiany. Wyższe ceny odpowiadają dużym rozmiarom, które są rzadsze w tym roku ze względu na warunki pogodowe i na które jest obecnie większy popyt.

Odmiana Salustiana nie została jeszcze wyceniona, ponieważ, mimo że przeprowadzono już pewne operacje, w najbliższych tygodniach spodziewana jest większa aktywność w odniesieniu do tej odmiany.

Warto zauważyć, że zgodnie z zaleceniami rządu autonomicznego Andaluzji, Lonja nie rozpoczęła wcześniej swojej działalności. Jest to również zgodne z zaleceniami samego sektora, który dąży do zapobiegania zbiorom niedojrzałych pomarańczy.

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE